Első iskolai rendezvényünk a Gólyatábor!

Perceken belül becsöngetnek ...
Első iskolai rendezvényünk a Gólyatábor!

A Gólyaprogram alapvető célja, hogy kilencedikes diákjaink évfolyam és csoportos keretek között, játékos módon megismerkedjenek egymással és az iskolával. Lesznek ismerkedő és csapatépítő játékok, érdekes élmények, amelyek segítik az osztályon belüli közösség kialakulását.

Jutalom a legjobbaknak

A tanév utolsó tanítási hetében a kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkát nyújtó tanulóknak egy jutalom kirándulást szerveztünk Temesvárra. A program keretein belül a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódóan a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjaival közösen emlékeztünk illetve látogattuk meg a város magyar közösségének történelmi és kulturális szempontból jelentős helyszíneit.

Egészséges életmód vetélkedő 2017

Intézményünk fontosnak tartja, hogy a következő generáció megszólítását az egészséges életmód területén. Ha csak játékos formában is, de nagy hangsúlyt fektetünk figyelemfelkeltésre. Ebben a tanévben is nagy sikerrel rendeztük meg az Egészséges életmód vetélkedőnket 7. osztályosok részére. 8 csapat versenyzésével zajlott a program.

Szeged Napja 2017 - Divatbemutató

Iskolánk divat és stílustervező diákjai felkérést kaptak, hogy a Szeged Napja rendezvénysorozat keretében mutassák be legújabb kollekciójukat. Ezúttal a tanév legjobb darabjai vonultak fel a kifutóra, ahol mind a négy divat- és stílustervező szakos évfolyam képviseltette magát.

Ápolók Világnapja 2017

_MG_0602Iskolánk immár hagyományosan rendezvény keretében ünnepelte az ÁPOLÓK VILÁGNAPJÁT. 2017. május 11-én délután gyűltek össze iskolánk tanárai, diákjai és kedves vendégeink egy közös szakmai délutánra. Barát Judit az egészségügyi munkaközösség vezetője köszöntötte a megjelenteket és rövid szakmai hitvallás keretében beszélt arról mit jelent ma ápolónak lenni és mit jelenthetett ugyanez Florence Nightingale idejében.

Víz világnapi vetélkedő

2017. március 23-án rendeztük a Vízmű Zrt által támogatott városi víz világnapi vetélkedőt, amelyre a város középiskoláinak 3 fős csapatai nevezhettek. A versenykiírás szerint volt egy előfeladat is: el kellett készíteni egy szennyvíztisztító makettjét, aminek a működését be is kellett mutatniuk a tanulóknak. Többféle megoldást láthattunk.

Iskolai víz világnapi vetélkedő (2017.03.09.)

Az idén is megrendeztük a hagyományos víz világnapi vetélkedőt. Az osztályok háromfős csapatokkal nevezhettek. Előzetes feladatként kapták, hogy készítsenek plakátot egy adott témáról, ami az idei jelmondattal - "Szennyvizek? Tiszta vizet!" - kapcsolatos volt. Ezt be is kellett mutatni, sőt az iskola tanulói is szavazhattak, hogy melyik tetszett nekik a legjobban.

Feliratkozás RSS - Programok csatornájára