Jutalom a legjobbaknak

A tanév utolsó tanítási hetében a kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkát nyújtó tanulóknak egy jutalom kirándulást szerveztünk Temesvárra. A program keretein belül a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódóan a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjaival közösen emlékeztünk illetve látogattuk meg a város magyar közösségének történelmi és kulturális szempontból jelentős helyszíneit.

Egészséges életmód vetélkedő 2017

Intézményünk fontosnak tartja, hogy a következő generáció megszólítását az egészséges életmód területén. Ha csak játékos formában is, de nagy hangsúlyt fektetünk figyelemfelkeltésre. Ebben a tanévben is nagy sikerrel rendeztük meg az Egészséges életmód vetélkedőnket 7. osztályosok részére. 8 csapat versenyzésével zajlott a program.

Szeged Napja 2017 - Divatbemutató

Iskolánk divat és stílustervező diákjai felkérést kaptak, hogy a Szeged Napja rendezvénysorozat keretében mutassák be legújabb kollekciójukat. Ezúttal a tanév legjobb darabjai vonultak fel a kifutóra, ahol mind a négy divat- és stílustervező szakos évfolyam képviseltette magát.

Ápolók Világnapja 2017

_MG_0602Iskolánk immár hagyományosan rendezvény keretében ünnepelte az ÁPOLÓK VILÁGNAPJÁT. 2017. május 11-én délután gyűltek össze iskolánk tanárai, diákjai és kedves vendégeink egy közös szakmai délutánra. Barát Judit az egészségügyi munkaközösség vezetője köszöntötte a megjelenteket és rövid szakmai hitvallás keretében beszélt arról mit jelent ma ápolónak lenni és mit jelenthetett ugyanez Florence Nightingale idejében.

Víz világnapi vetélkedő

2017. március 23-án rendeztük a Vízmű Zrt által támogatott városi víz világnapi vetélkedőt, amelyre a város középiskoláinak 3 fős csapatai nevezhettek. A versenykiírás szerint volt egy előfeladat is: el kellett készíteni egy szennyvíztisztító makettjét, aminek a működését be is kellett mutatniuk a tanulóknak. Többféle megoldást láthattunk.

Iskolai víz világnapi vetélkedő (2017.03.09.)

Az idén is megrendeztük a hagyományos víz világnapi vetélkedőt. Az osztályok háromfős csapatokkal nevezhettek. Előzetes feladatként kapták, hogy készítsenek plakátot egy adott témáról, ami az idei jelmondattal - "Szennyvizek? Tiszta vizet!" - kapcsolatos volt. Ezt be is kellett mutatni, sőt az iskola tanulói is szavazhattak, hogy melyik tetszett nekik a legjobban.

Divatbemutató a KÖ7-en

Március elején, 6-ától 11-éig zajlott a Középiskolások Hete rendezvénysorozat, amelyen idén iskolánk divat- és stílustervező diákjai is részt vettek.
A városi szinten megvalósuló rendezvénysorozatot a Szegedi Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. részét képező IH - D2 Ifjúsági Fejlesztő- és Médiaközpont szervezte.

Feliratkozás RSS - Programok csatornájára