Vetélkedő

Gratulálunk a szép sikerhez!

Iskolánk csapata a SZSZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma "Mérlegen az igazság - Deák Ferenc és a kiegyezés" címmel meghirdetett többfordulós versenyén ebben a tanévben is első helyezést ért el.

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Divattervező pályázat eredmények

Idei divattervező pályázatunk két témája - két anyag - a fa és a denim, azaz farmervászon volt.
A diákoknak ebből a két dologból kiindulva kellett 4 öltözéket tervezniük.
A pályamunkákból készült kiállítás 2017. december közepétől január közepéig látható iskolánk aulájában.
A pályamunkák értékelésekor a rajzi kivitelezést és a kreativitást vizsgálták az értékelő tanárok és diákok. Ezek alapján, a 3 helyezésen kívül, különdíjakat is odaítélt a bizottság.

TEg-ez, azaz Tervezz Egészséget!

Pályázat a KZs-ban, avagy hogyan tudnátok felhívni kortársaitok figyelmét a testi-lelki jólét fontosságára, azért, hogy egészségesebbek, és boldogabbak legyetek!

Divattervezői pályázat középiskolás tanulók számára 2017/18

A Szegedi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája - a hagyományoknak megfelelően - a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti középiskolás diákok részére divattervezői pályázatát.

Divattervezői pályázat általános iskolás tanulók számára 2017/18

A Szegedi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája - a hagyományoknak megfelelően - a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti felsőtagozatos általános iskolás diákok részére divattervezői pályázatát.

"Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Iskolánk elkötelezett híve anyanyelvünk ápolásának és tanulóink beszédkultúrájának fejlesztésének. A Mikó Anna Júlia tanárnő működteti az iskolai anyanyelvápoló szakkört, melynek tagjai szép eredménnyel vesznek részt a városi, megyei illetve országos versenyeken, találkozókon.

Útravaló csapatverseny

"Tegyünk több tudást a tarisznyánkba" címmel csapatversenyt hirdetett az Emberei Erőforrások Minisztériuma. Iskolánkat Kiss Zenóbia Katalinnak (10.a) és Kovács Lóránt Antalnak (9.a) képviselte. A verseny két online fordulóján 223 csapat mérte össze a tudását egészségtan és pályaorientáció témában, majd a döntőn tizenhét csapat vett részt. Tanulóink az országos döntőben az előkelő 7. helyet szerezték meg.

Feliratkozás RSS - Vetélkedő csatornájára