Könnyűipar

Közös kiállítás a Móra Ferenc Múzeumban

"A divat elhalványul, a stílus örök" a szakképzéstől a kreatív iparágakig múzeumi katalizálással - ez volt az elnevezése annak a projektnek, amelyben diákjaink is részt vettek a tanév első félévében. A programot a szegedi Móra Ferenc Múzeum szervezte, és iskolánk 11. 12. 13. évfolyamos divat- és stílustervező, és 14. ruhaipari technikus szakos tanulói vettek részt benne.

A divat elhalványul, a stílus örök

Január 28-án "A divat elhalványul, a stílus örök" címmel nyílik kiállítás a szegedi Móra Ferenc Múzeumban, amelyen diákjaink munkái is láthatóak lesznek.

Divattervezői pályázat középiskolás tanulók számára 2017/18

A Szegedi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája - a hagyományoknak megfelelően - a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti középiskolás diákok részére divattervezői pályázatát.

Letölthető plakát

Divattervezői pályázat általános iskolás tanulók számára 2017/18

A Szegedi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája - a hagyományoknak megfelelően - a 2017/2018-as tanévben is meghirdeti felsőtagozatos általános iskolás diákok részére divattervezői pályázatát.

Letölthető plakát

Felnőttoktatás

Szakképzés érettségi után

Továbbtanulási lehetőségek az iskolában a 13. évfolyamtól, esti képzési formában.

Csinosan a jó célért

Ezzel a mottóval rendeztek a szegedi Katolikus Házban egy jótékonysági rendezvényt, ahol a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány számára gyűjtöttek adományokat. A teltházas bemutatón 20 ruhakölteményt mutattak be. A kollekciót a tűz témakör ihlette. A bemutatóban egyaránt találhattunk férfi és női összeállításokat, elsősorban alkalmi ruhákat. Az estélyi ruhák, a nadrágkosztümök, a sportos és az újrahasznosított darabok egyaránt helyet kaptak a kifutón. A rendezvényen bemutatkozott Reisz Piroska, iskolánk 14. évfolyamos - Ruhaipari technikus tanulója.

Feliratkozás RSS - Könnyűipar csatornájára