Egészségügy

Tantárgy felmentési kérelem

Letölthető a tantárgy felmentési kérelem.

Családi nap a Béke Utcai Általános Iskolában

Iskolánk szűrő csapata 2017. szeptember 16-án, szombaton részt vett a Béke utcai Általános Iskola Családi Nap rendezvényén. Szűrésekkel és elsősegélynyújtási bemutatóval vártuk az érdeklődő gyerekeket és szüleiket.
A sikeres programért köszönet a lelkes diákoknak és Lipcsei Marianna kolléganőnknek.

Tágas Tér Fesztivál

Iskolánk szakmai bemutatóval külön sátorban képviseltette magát a szeptember 8-10-ig tartó Tágas Tér Fesztiválon.
A résztvevők szombati helyszínen a Vértónál elsősegély bemutatón vehettek részt. A bemutató után a kilátogatók apraja-nagyja kipróbálhatta magát az újra élesztésben.

Egészségügyi szűrés Gyálaréten

Minden alkalommal örömmel teszünk eleget kisebb közösségek meghívásának. Szeptember 9-én, szombaton Szeged városának gyálaréti közösségét látogattuk meg, ahol a falunapon egy egészségügyi szűrést tartottunk a lakosok számára.

Szűrés

Az egészségügyi iskolaként fontosnak tartjuk, hogy minden lehetőséget és fórumot kihasználjunk, hogy felhívjuk embertársaink figyelmét egészségük megőrzésére. Az egészséges életmódra nevelést nem lehet elég korán kezdeni, így örömmel fogadtuk a SZTE Juhász Gyula Alapfokú Művészeti Általános Iskola Napköziotthonos Óvodájának meghívását a családoknak tartott sportnapjukra.

A Magyar Ápolási Egyesület pályázatán elért eredményünk

A Kossuth Zsuzsanna Emlékév kapcsán a Magyar Ápolási Egyesület pályázatot hirdetett tudományos szakmai dolgozat elkészítésére. A háromtagú szakmai bizottság Barta Bence 14/3 gyakorló ápoló és Lengyel Márk 9.a osztályos tanulóink munkáját sikeresnek ítélte és 2017. május 11-én sajtótájékoztató keretében elismerő oklevéllel jutalmazta.

Állásbörze

A tanév és a szakmai vizsgák végéhez közeledve állásbörzére invitáltuk az egészségügyi intézményeket. Meghívásunkat 7 intézmény képviselője fogadta el, akik röviden bemutatkoztak és tájékoztatták a jelenlévőket álláskínálatukról. Elmondták, hogy szívesen jöttek, hiszen ismerik az iskola szakmai munkáját, mert többnyire gyakorlati képzőhelyként részt vesznek a képzésben.

Egészséges életmód vetélkedő 2017

Intézményünk fontosnak tartja, hogy a következő generáció megszólítását az egészséges életmód területén. Ha csak játékos formában is, de nagy hangsúlyt fektetünk figyelemfelkeltésre. Ebben a tanévben is nagy sikerrel rendeztük meg az Egészséges életmód vetélkedőnket 7. osztályosok részére. 8 csapat versenyzésével zajlott a program.

Feliratkozás RSS - Egészségügy csatornájára