Egészségügy

Rendkívüli felvételi eljárás

Iskolánk a 2018/19-es tanévre rendkívüli felvételi eljárást hirdet a 9. évfolyamra május 7-től. Ennek keretében a szakgimnáziumban egészségügy ágazatra 22 főt, képző- és iparművészeti ágazatra 4 főt veszünk föl. A szociális gondozó és ápoló képzésre a szakközépiskolába még 14 főt várunk, ők havonta ösztöndíjat kapnak. A jelentkezéshez a kérelmeket személyesen kérjük benyújtani az iskola titkárságán.

Szakmák Éjszakája 2018

Osztály-játék

Szeretnénk, ha az általános iskolások is aktívan bekapcsolódnának a Szakmák Éjszakájába, így egy játékra invitálunk mindenkit! A játékban egyetlen feladat lesz, a nyeremény pedig egy igazán kellemes élmény. A játék részeként arra kérünk, hogy

8. osztályos tanulók ideiglenes felvételi rangsora

Az alábbiakban letölthető a 2018/2019. tanévre iskolánkba felvételi jelentkezést benyújtó 8. osztályos tanulók ideiglenes felvételi rangsora.

A felvételi jegyzék tanulmányi területenként (ágazatonként) készült.

ÁPOLÓ leszek ösztöndíjprogram

Örömmel értesítjük, hogy az Állami Egészségügyi Ellátó Központ pályázatot hirdetett EFOP-1.10.1-VEKOP-16-2016-0000 1 "Ápoló tanulók részére pályaválasztást támogató ösztöndíjas program" címmel, amely egy kiemelt projekt.

Az ösztöndíjprogramban való részvételre vonatkozó pályázati lehetőség 2017. december 18-án megnyílt.

A pályázati adatlap kitöltésére a https://apololeszek.aeek.hu oldalon, regisztrációt és belépést követően van lehetőség.

Szeged Szakképzéséért Díj

A Szegedi Szakképzési Centrum immáron 2. alkalommal osztotta ki a Szeged Szakképzéséért Díjat. Ebben a tanévben Dr. Emődiné Dr. Tihanyi Katalin kolléganőnk kapta ezt a szakmai elismerést.
A doktornő 1979 -ben végzett a SZOTE Általános Orvosi Karán. Ezt követően fertőző betegek gyógyításával foglalkozott 9 éven át. A gyógyítás mellett részt vett az orvostanhallgatók, illetve óraadóként a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolában az ápolók képzésében. 1991-től teljes állásban tanítja a jövendő egészségügyi szakdolgozói nemzedéket.

Nyílt nap a 8. osztályosok részére

Iskolánkban 2017. december 13-án, szerdán 10 órától nyílt napot tartunk.
Az igazgatói tájékoztatót követően lehetőség lesz tanítási órákon való részvételre is.
Szeretettel várjuk az érdeklődő tanulókat és szüleiket is!

További nyílt napok időpontjai

• 2017. december 13. 10 óra
  • 2018. január 11. 10 óra

TEg-ez, azaz Tervezz Egészséget!

Pályázat a KZs-ban, avagy hogyan tudnátok felhívni kortársaitok figyelmét a testi-lelki jólét fontosságára, azért, hogy egészségesebbek, és boldogabbak legyetek!

Letölthető plakát

Feliratkozás RSS - Egészségügy csatornájára