Egészségügy

Szűrés

Az egészségügyi iskolaként fontosnak tartjuk, hogy minden lehetőséget és fórumot kihasználjunk, hogy felhívjuk embertársaink figyelmét egészségük megőrzésére. Az egészséges életmódra nevelést nem lehet elég korán kezdeni, így örömmel fogadtuk a SZTE Juhász Gyula Alapfokú Művészeti Általános Iskola Napköziotthonos Óvodájának meghívását a családoknak tartott sportnapjukra.

A Magyar Ápolási Egyesület pályázatán elért eredményünk

A Kossuth Zsuzsanna Emlékév kapcsán a Magyar Ápolási Egyesület pályázatot hirdetett tudományos szakmai dolgozat elkészítésére. A háromtagú szakmai bizottság Barta Bence 14/3 gyakorló ápoló és Lengyel Márk 9.a osztályos tanulóink munkáját sikeresnek ítélte és 2017. május 11-én sajtótájékoztató keretében elismerő oklevéllel jutalmazta.

Állásbörze

A tanév és a szakmai vizsgák végéhez közeledve állásbörzére invitáltuk az egészségügyi intézményeket. Meghívásunkat 7 intézmény képviselője fogadta el, akik röviden bemutatkoztak és tájékoztatták a jelenlévőket álláskínálatukról. Elmondták, hogy szívesen jöttek, hiszen ismerik az iskola szakmai munkáját, mert többnyire gyakorlati képzőhelyként részt vesznek a képzésben.

Egészséges életmód vetélkedő 2017

Intézményünk fontosnak tartja, hogy a következő generáció megszólítását az egészséges életmód területén. Ha csak játékos formában is, de nagy hangsúlyt fektetünk figyelemfelkeltésre. Ebben a tanévben is nagy sikerrel rendeztük meg az Egészséges életmód vetélkedőnket 7. osztályosok részére. 8 csapat versenyzésével zajlott a program.

Rendhagyó óra

Rendszeresen kérnek fel minket az általános iskolák rendhagyó elsősegély órák tartására. A következő képek a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája 8. osztályosainak tartott bemutató foglakozáson készültek. Iskolánkat Németh Zoltánné Torma Ida és Molnár Éva tanárnők vezetésével 3 diákunk Kardos Anna, Visnyei Lilla, Csillag Filoména képviselte.

Ápolók Világnapja 2017

_MG_0602Iskolánk immár hagyományosan rendezvény keretében ünnepelte az ÁPOLÓK VILÁGNAPJÁT. 2017. május 11-én délután gyűltek össze iskolánk tanárai, diákjai és kedves vendégeink egy közös szakmai délutánra. Barát Judit az egészségügyi munkaközösség vezetője köszöntötte a megjelenteket és rövid szakmai hitvallás keretében beszélt arról mit jelent ma ápolónak lenni és mit jelenthetett ugyanez Florence Nightingale idejében.

Országos Egészségügyi és Szociális Diákkonferencia

Az idén 2017. április 3-4.-én Székesfehérváron rendezték meg a XX. Országos Egészségügyi és Szociális Diákkonferenciát. Iskolánkból 3 pályaművet hívott meg a szakmai zsűri a döntőbe, ahol a csapatoknak lehetőségük volt dolgozatuk bemutatására egy prezentáció segítségével. 83 dolgozat érkezett be az országból. 30 dolgozatot hívtak meg a döntőbe.

Feliratkozás RSS - Egészségügy csatornájára