Egészségügy

SZTE Junior Akadémia a KZS-ban

Mit tudsz készíteni, ha csak egy kis cukor, ecet, kakaópor, víz és ételszínezék van otthon? Segítünk: művért!
Finom biztosan nem lesz, de legalább jól össze lehet kenni vele mindent - ezt tudtuk meg a Magyar Imitációs Egyesület önkénteseitől a 2020. január 8-ai SZTE Junior Akadémiai Estek előadásán.

Nyílt nap a 8. osztályosok részére

Iskolánkban 2019. december 11-én, szerdán 10 órától nyílt napot tartunk.
Az igazgatói tájékoztatót követően lehetőség lesz tanítási órákon való részvételre is.
Szeretettel várjuk az érdeklődő tanulókat és szüleiket is!

A 48. Országos Elsősegélynyújtó Versenyen elért sikerünk

A Magyar Vöröskereszt 2019. szeptember 14-én az Elsősegélynyújtás Világnapján szervezte meg 48. Országos Elsősegélynyújtó Versenyét Zalaegerszegen, melyen iskolánk csapata BRONZ minősítést szerzett.
A csapat tagjai voltak: Pap Viktória, Bab Patrik, Pál Blanka, Gábor Réka és Csaszny Eszter (az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanulója). Felkészítő tanáruk Rózsa Klára volt.

Országos Elsősegély-ismereti Versenyen (2019)

Büszkék vagyunk iskolánk csapatára, akik az Országos Elsősegély-ismereti Versenyen döntőjében IV. helyezést értek el.
A csapat tagjai voltak: Pál Blanka, Pap Viktória 11.a osztályos tanulók és Csaszny Eszter a SZTE Gyakorló Gimnázium tanulója.

Felkészítő tanáruk Rózsa Klára volt.

Egyeztetett felvételi jegyzék

Az alábbiakban letölthető a 2019/2020. tanévre iskolánkba felvételt nyert 8. osztályos tanulók egyeztetett felvételi jegyzéke.

SkillsHungary 2019 versenyen elért sikerünk

A SkillsHungary program keretében, 2019.03.12-13-án, Budapesten, a Hungexpo területén rendezték meg a 2020-as, Grazban tartandó EuroSkills (a szakmák Európa Bajnoksága) versenyek előválogatóját Ápolás és Gondozás szakmákban. A VI. SkillsHungary döntőjébe az országból összesen 8 fő jutott be. Köztük volt iskolánk 15. Ápoló szakos tanulója, Erdei Anett, aki társaival együtt angol nyelven adott számot szakmai tudásáról.

Az OSZTV-n elért sikereink (2019)

Az Ápoló szakképesítés-ráépülés megszerzésére irányuló, nappali illetve esti munkarendű iskolai rendszerű képzéseken résztvevő tanulók számára idén is megrendezték az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV-t).
A versenyre összesen 133 tanuló regisztrált. Az elődöntő írásbeli feladatait iskolánkból 12 tanuló oldotta meg. Közülük 2 fő Vikorné Belovec Anett és Csapó Dóra jutottak be a 2019.04.04-én, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórház Klinikai Demonstrációs Egységben tartott döntőbe, ahol szóbeli és gyakorlati feladatokat kellett megoldaniuk. Csapó Dóra 4., Vikorné Belovec Anett a 6. helyen végzett.

Feliratkozás RSS - Egészségügy csatornájára