Képzőművészet

Nyílt nap a 8. osztályosok részére

Iskolánkban 2019. december 11-én, szerdán 10 órától nyílt napot tartunk.
Az igazgatói tájékoztatót követően lehetőség lesz tanítási órákon való részvételre is.
Szeretettel várjuk az érdeklődő tanulókat és szüleiket is!

Egyeztetett felvételi jegyzék

Az alábbiakban letölthető a 2019/2020. tanévre iskolánkba felvételt nyert 8. osztályos tanulók egyeztetett felvételi jegyzéke.

Divatbemutató végzősök munkáiból

Különleges divatbemutatót tartottak május 13-án, szerdán délután a Hungi Vigadóban.
A Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájának végzős divat- és stílustervező növendékei vizsgabemutatóját tartották, ahol az általuk megálmodott ruhákat vonultatták fel a közönség előtt. A diákok 3-3 ruhát készítettek el a hajnal, a japánkert vagy a Hundertwasser témakörben, ezeket lehetett látni a kifutón.

Forrás: www.delmagyar.hu

Képzőművészeti sikerek (2018)

Idén is sikeresen vettek részt diákjaink a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által meghirdetett képzőművészeti pályázaton.

Versillusztráció kategóriában Kauczki Fanni 12.b osztályos divat- és stílustervező tanulónk 2. helyen végzett, míg Kele Dorina 13.d osztályos diákunk különdíjat kapott munkájáért.

Szakmasztár fesztivál (2018)

Iskolánk hat szakképzésben tanuló diákjának volt lehetősége ellátogatni Budapestre a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, ahol megnézhették a Szakmasztár verseny döntőjét és az Euroskills szakmai verseny döntőseinek bemutató standjait.

Kiállítás a Rajz Tanszéken (2018)

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Szakmák éjszakája 2018

Osztály-játék

Szeretnénk, ha az általános iskolások is aktívan bekapcsolódnának a Szakmák éjszakájába, így egy játékra invitálunk mindenkit! A játékban egyetlen feladat lesz, a nyeremény pedig egy igazán kellemes élmény. A játék részeként arra kérünk, hogy

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Feliratkozás RSS - Képzőművészet csatornájára