Képzőművészet

Divatbemutató végzősök munkáiból

Különleges divatbemutatót tartottak május 13-án, szerdán délután a Hungi Vigadóban.
A Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájának végzős divat- és stílustervező növendékei vizsgabemutatóját tartották, ahol az általuk megálmodott ruhákat vonultatták fel a közönség előtt. A diákok 3-3 ruhát készítettek el a hajnal, a japánkert vagy a Hundertwasser témakörben, ezeket lehetett látni a kifutón.

Forrás: www.delmagyar.hu

Képzőművészeti sikerek

Idén is sikeresen vettek részt diákjaink a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által meghirdetett képzőművészeti pályázaton.

Versillusztráció kategóriában Kauczki Fanni 12.b osztályos divat- és stílustervező tanulónk 2. helyen végzett, míg Kele Dorina 13.d osztályos diákunk különdíjat kapott munkájáért.

Szakmasztár fesztivál

Iskolánk hat szakképzésben tanuló diákjának volt lehetősége ellátogatni Budapestre a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, ahol megnézhették a Szakmasztár verseny döntőjét és az Euroskills szakmai verseny döntőseinek bemutató standjait.

Kiállítás a Rajz Tanszéken

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Szakmák Éjszakája 2018

Osztály-játék

Szeretnénk, ha az általános iskolások is aktívan bekapcsolódnának a Szakmák Éjszakájába, így egy játékra invitálunk mindenkit! A játékban egyetlen feladat lesz, a nyeremény pedig egy igazán kellemes élmény. A játék részeként arra kérünk, hogy

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Közös kiállítás a Móra Ferenc Múzeumban

"A divat elhalványul, a stílus örök" a szakképzéstől a kreatív iparágakig múzeumi katalizálással - ez volt az elnevezése annak a projektnek, amelyben diákjaink is részt vettek a tanév első félévében. A programot a szegedi Móra Ferenc Múzeum szervezte, és iskolánk 11. 12. 13. évfolyamos divat- és stílustervező, és 14. ruhaipari technikus szakos tanulói vettek részt benne.

A divat elhalványul, a stílus örök

Január 28-án "A divat elhalványul, a stílus örök" címmel nyílik kiállítás a szegedi Móra Ferenc Múzeumban, amelyen diákjaink munkái is láthatóak lesznek.

Feliratkozás RSS - Képzőművészet csatornájára