Képzőművészet

Rendkívüli felvételi eljárás

Iskolánk a 2018/19-es tanévre rendkívüli felvételi eljárást hirdet a 9. évfolyamra május 7-től. Ennek keretében a szakgimnáziumban egészségügy ágazatra 22 főt, képző- és iparművészeti ágazatra 4 főt veszünk föl. A szociális gondozó és ápoló képzésre a szakközépiskolába még 14 főt várunk, ők havonta ösztöndíjat kapnak. A jelentkezéshez a kérelmeket személyesen kérjük benyújtani az iskola titkárságán.

Kiállítás a Rajz Tanszéken

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Képzőművészeti sikerek

Idén is sikeresen vettek részt diákjaink a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által meghirdetett képzőművészeti pályázaton.

Versillusztráció kategóriában Kauczki Fanni 12.b osztályos divat- és stílustervező tanulónk 2. helyen végzett, míg Kele Dorina 13.d osztályos diákunk különdíjat kapott munkájáért.

Szakmasztár fesztivál

Iskolánk hat szakképzésben tanuló diákjának volt lehetősége ellátogatni Budapestre a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, ahol megnézhették a Szakmasztár verseny döntőjét és az Euroskills szakmai verseny döntőseinek bemutató standjait.

Szakmák Éjszakája 2018

Osztály-játék

Szeretnénk, ha az általános iskolások is aktívan bekapcsolódnának a Szakmák Éjszakájába, így egy játékra invitálunk mindenkit! A játékban egyetlen feladat lesz, a nyeremény pedig egy igazán kellemes élmény. A játék részeként arra kérünk, hogy

8. osztályos tanulók ideiglenes felvételi rangsora

Az alábbiakban letölthető a 2018/2019. tanévre iskolánkba felvételi jelentkezést benyújtó 8. osztályos tanulók ideiglenes felvételi rangsora.

A felvételi jegyzék tanulmányi területenként (ágazatonként) készült.

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Alkalmassági vizsga a divat- és stílustervező szakra

Kedves Jelentkezőnk!

A vizsga 2018. február 27-én 10:00 órakor, illetve szükség esetén a pótnapon 28-án 14:00 órakor veszi kezdetét. Kérjük a jelentkezőket, hogy a honlapunkon megtalálható beosztás szerint jelenjenek meg (a beosztás alább megtekinthető).

Az alkalmassági vizsga helye: 107-es terem, földszint.

Feliratkozás RSS - Képzőművészet csatornájára