Beszámoló

Budapest: Kiállításjárás

Iskolánk 12. és 13. évfolyamos divat- és stílustervező szakos diákjai aktívan töltötték az október 10-ét. Az iskolai mindennapoktól kicsit megszabadulva húszan utaztunk Budapestre, hogy csemegézzünk a főváros kulturális programjaiból.

A te kezed is életet menthet

Ezzel a címmel 2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre került sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében. A rendezvény fő célja az volt, hogy egyrészt felhívják az emberek figyelmét az újraélesztés fontosságára, másrészt laikusokat oktattak az alapszintű újraélesztésre.

"Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Iskolánk elkötelezett híve anyanyelvünk ápolásának és tanulóink beszédkultúrájának fejlesztésének. A Mikó Anna Júlia tanárnő működteti az iskolai anyanyelvápoló szakkört, melynek tagjai szép eredménnyel vesznek részt a városi, megyei illetve országos versenyeken, találkozókon.

Családi nap a Béke Utcai Általános Iskolában

Iskolánk szűrő csapata 2017. szeptember 16-án, szombaton részt vett a Béke utcai Általános Iskola Családi Nap rendezvényén. Szűrésekkel és elsősegélynyújtási bemutatóval vártuk az érdeklődő gyerekeket és szüleiket.
A sikeres programért köszönet a lelkes diákoknak és Lipcsei Marianna kolléganőnknek.

Tágas Tér Fesztivál

Iskolánk szakmai bemutatóval külön sátorban képviseltette magát a szeptember 8-10-ig tartó Tágas Tér Fesztiválon.
A résztvevők szombati helyszínen a Vértónál elsősegély bemutatón vehettek részt. A bemutató után a kilátogatók apraja-nagyja kipróbálhatta magát az újra élesztésben.

Egészségügyi szűrés Gyálaréten

Minden alkalommal örömmel teszünk eleget kisebb közösségek meghívásának. Szeptember 9-én, szombaton Szeged városának gyálaréti közösségét látogattuk meg, ahol a falunapon egy egészségügyi szűrést tartottunk a lakosok számára.

Jutalom a legjobbaknak

A tanév utolsó tanítási hetében a kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkát nyújtó tanulóknak egy jutalom kirándulást szerveztünk Temesvárra. A program keretein belül a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódóan a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjaival közösen emlékeztünk illetve látogattuk meg a város magyar közösségének történelmi és kulturális szempontból jelentős helyszíneit.

Mikó Anna tanárnő Bonis Bona díja

BonisBonaNem elég a tehetséget felismerni, azt segíteni is kell, biztatni, gondozni. A pedagógus életében a tanítványok sikere és tehetségének kibontakoztatása egy nagyszerű szakmai kihívás és feladat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárságához tartozó Új Nemzedék Központ a Nemzeti Tehetség Program keretein belül lehetőséget ad a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakemberek, tehetségsegítők és tehetséggondozó szervezetek erkölcsi és anyagi elismerésére.

Feliratkozás RSS - Beszámoló csatornájára