Beszámoló

"Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Iskolánk elkötelezett híve anyanyelvünk ápolásának és tanulóink beszédkultúrájának fejlesztésének. A Mikó Anna Júlia tanárnő működteti az iskolai anyanyelvápoló szakkört, melynek tagjai szép eredménnyel vesznek részt a városi, megyei illetve országos versenyeken, találkozókon.

Családi nap a Béke Utcai Általános Iskolában

Iskolánk szűrő csapata 2017. szeptember 16-án, szombaton részt vett a Béke utcai Általános Iskola Családi Nap rendezvényén. Szűrésekkel és elsősegélynyújtási bemutatóval vártuk az érdeklődő gyerekeket és szüleiket.
A sikeres programért köszönet a lelkes diákoknak és Lipcsei Marianna kolléganőnknek.

Tágas Tér Fesztivál

Iskolánk szakmai bemutatóval külön sátorban képviseltette magát a szeptember 8-10-ig tartó Tágas Tér Fesztiválon.
A résztvevők szombati helyszínen a Vértónál elsősegély bemutatón vehettek részt. A bemutató után a kilátogatók apraja-nagyja kipróbálhatta magát az újra élesztésben.

Egészségügyi szűrés Gyálaréten

Minden alkalommal örömmel teszünk eleget kisebb közösségek meghívásának. Szeptember 9-én, szombaton Szeged városának gyálaréti közösségét látogattuk meg, ahol a falunapon egy egészségügyi szűrést tartottunk a lakosok számára.

Jutalom a legjobbaknak

A tanév utolsó tanítási hetében a kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkát nyújtó tanulóknak egy jutalom kirándulást szerveztünk Temesvárra. A program keretein belül a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódóan a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjaival közösen emlékeztünk illetve látogattuk meg a város magyar közösségének történelmi és kulturális szempontból jelentős helyszíneit.

Mikó Anna tanárnő Bonis Bona díja

BonisBonaNem elég a tehetséget felismerni, azt segíteni is kell, biztatni, gondozni. A pedagógus életében a tanítványok sikere és tehetségének kibontakoztatása egy nagyszerű szakmai kihívás és feladat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárságához tartozó Új Nemzedék Központ a Nemzeti Tehetség Program keretein belül lehetőséget ad a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakemberek, tehetségsegítők és tehetséggondozó szervezetek erkölcsi és anyagi elismerésére.

Szűrés

Az egészségügyi iskolaként fontosnak tartjuk, hogy minden lehetőséget és fórumot kihasználjunk, hogy felhívjuk embertársaink figyelmét egészségük megőrzésére. Az egészséges életmódra nevelést nem lehet elég korán kezdeni, így örömmel fogadtuk a SZTE Juhász Gyula Alapfokú Művészeti Általános Iskola Napköziotthonos Óvodájának meghívását a családoknak tartott sportnapjukra.

Útravaló csapatverseny

"Tegyünk több tudást a tarisznyánkba" címmel csapatversenyt hirdetett az Emberei Erőforrások Minisztériuma. Iskolánkat Kiss Zenóbia Katalinnak (10.a) és Kovács Lóránt Antalnak (9.a) képviselte. A verseny két online fordulóján 223 csapat mérte össze a tudását egészségtan és pályaorientáció témában, majd a döntőn tizenhét csapat vett részt. Tanulóink az országos döntőben az előkelő 7. helyet szerezték meg.

Feliratkozás RSS - Beszámoló csatornájára