Ösztöndíj, szakképzési munkaszerződés nappali munkarendű képzésben résztvevőknek

Beiratkozáskor, a duális képzőhelyes gyakorlat kezdetéig, azaz a szakképzési munkaszerződés megkötéséig, ösztöndíjat kap a nappali munkarendű tanuló (I. félév - bruttó 8.000.- Ft, II. félév - félévi tanulmányi eredménytől függően többszöröse is lehet), majd szakmától függően a II. félévben április-májustól megkötésre kerülő szakképzési munkaszerződés által havonta bruttó 100.000.- Ft összegű juttatásról beszélhetünk.

Az ösztöndíj juttatása azon a napon megszűnik, amikor a képzésben részt vevő megköti a szakképzési munkaszerződést a duális képzőhellyel.

A gyakorlóhelyet, duális képzőhelyet biztosítjuk a képzésben részt vevők számára. Ha a jelentkezőnek van saját elképzelése arról, hogy hol szeretné tölteni a gyakorlatait, erre is van lehetőség. A gyakorlóhelyeken, duális képzőhelyeken térítésmentesen tölthetik le gyakorlataikat tanulóink, nem kérnek, nem kérhetnek juttatást a tanulóktól a gyakorlóhelyek.

A szakképzési munkaszerződés már munkaviszonynak számít.

Szeged, 2021. április 17.

Horváth Levente Attila

Letölthető fájlok