Iskolarendszerű felnőttképzési tájékoztató 2021/2022

Kedves Érdeklődő!

A 2021/2022-es tanévben az iskolarendszerű felnőttképzési jogviszonyban lévő tanulóinknak (korábban esti tagozatnak nevezett) részben tantermen kívüli, digitális elméleti oktatást és számonkérést, valamint havi 2 alkalommal szombatonként kötelező iskolai megjelenést igénylő szaktanári órákat, gyakorlatokat (konzultációkat) fogunk szervezni. A felnőttképzési jogviszony egy szerződés, melyet a jelentkezése után kiküldünk és beiratkozásra kell magával hoznia 2 eredeti példányban.

A 13. évfolyam 2. félévének végén kezdődő, hétköznapi, szakmai gyakorlatokon való, kötelező, személyes megjelenést ezzel is kívánjuk segíteni.
A digitális munkarenddel csökkenteni szeretnénk a munkahelyi távolléti időt és ezáltal egy család-munkahelybarát oktatást kínálunk fel.

A digitális oktatás feltételei a tanuló részéről:

• számítógép és internetkapcsolat (az eddigi tapasztalatok alapján nem elegendő az okostelefon)
  • egyéni igénytől függően nyomtatási lehetőség - mi nem tesszük kötelezővé a tananyagok kinyomtatását
  • 2021. október 31-ig email-en keresztüli folyamatos kapcsolattartás a jelentkezéskor megadott email címen keresztül (Google csoportos levelező rendszert alakítunk ki, küldünk Önnek email-ben egy meghívót, melyet majd el kell fogadnia ahhoz, hogy a csoport tagja lehessen)
  • 2021. november 01-től, a jogosultságok megadása után, a CooSpace rendszerben történik majd a digitális oktatás, számonkérés (https://educs.szte.hu)

Természetesen lesznek pdf vagy kisebb mértékben papír alapú tankönyvek is, melyeket a szaktanárok javasolni fognak, de többségében, elektronikus felületen (CooSpace-en) kapják meg a tananyagot.

A szakmai gyakorlatokat lehet majd a legközelebbi, gyakorlati hely követelményeinek megfelelő intézetbe, un. duális képtőhelyen, (mely esetleg saját munkahely) letölteni. Az első félévben nem lesz iskolán kívüli szakmai gyakorlat.

A szakmai gyakorlatok képzésben részt vevő és duális képzőhely közötti un. szakképzési munkaszerződéssel végezhetőek el. A duális képzőhelyeket biztosítjuk, kivéve, ha Ön máshol szeretné letölteni a gyakorlatát. Ebben az esetben is felvesszük a kapcsolatot az Ön által megadott, duális képzőhely kapcsolattartójával és segítjük a gyakorlatok lebonyolítását.

A következő szakmákat indítjuk 2021/2022-es tanévben iskolarendszerű felnőttképzési jogviszonyban:

EGÉSZSÉGÜGY ÁGAZAT:

• Általános ápoló (5 0913 03 01)
  • Mentőápoló (5 0913 03 11)
  • Egészségügyi asszisztens (5 0913 03 02)
    • Fogászati asszisztens szakmairány
    • Gyógyszertári asszisztens szakmairány
    • Perioperatív asszisztens szakmairány
    • Radiográfiai asszisztens szakmairány
  • Rehabilitációs terapeuta (5 0923 03 09)
    • Gyógymasszőr szakmairány
    • Fizioterápiás asszisztens szakmairány

SZOCIÁLIS ÁGAZAT:

• Kisgyermekgondozó, -nevelő (5 0922 22 02)

További részletek itt: Szakképzéseink a 2021/2022-es tanévben

Ha kérdése, kérése van írjon nekünk:

• Horváth Levente Attila igazgató: hla@kossuthzs-szeged.edu.hu
  • Kojnok Tünde szakmai igazgatóhelyettes: kzs.kojnoktunde@gmail.com
  • Barát Judit gyakorlatioktatás-vezető: kzs.gyakorlat.bj@gmail.com

Jelentkezését az iskola honlapján teheti meg 2021. április 06-tól elektronikusan. Kizárólag 1 szakmát jelölhet be.

Szeged, 2021. március 9.

Horváth Levente Attila