Sajtómegjelenés

Kiállítás a Rajz Tanszéken

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Energiatakarékosabb lett iskolánk

2017. őszén 160 millió forint uniós támogatásból hőszigetelést kapott az épület, a tetőt hő- és vízszigetelték valamint 224 modern ablak és a bejárati kapuk kicserélésével vált hatékonyabbá és energiatakarékosabbá intézményünk.

Szalagavató bál 2017

Az iskolai hagyományoknak megfelelően november 24-én, pénteken a 11. évfolyamosok köszöntötték a végzős osztályokat. A szombati szalagavató bálnak a Kék Csillag étterem adott otthont. Az igazgatói köszöntő és a végzősök nyitótáncát az osztálytáncok követték. A műsor folyamán lehetőségünk nyílt, hogy rövid betekintést nyerjünk a végzős osztályok életébe az élményeikből összeállított filmjeik segítségével.

Szegedi Kossuth Zsuzsannások elkezdték írni a magyar érettségit

Így búcsúztak végzőseink...

Kedves Tanárok, kedves Diákok, Béláim az Úrban, Szülők, Rokonok, Portás Bácsik és Portás Néni és kedves Takarítónők és kedves Büfés Lány, aki nélkül az iskola egy éhezőkkel teli gyerekmegőrző és szabadidőközpont lenne, és kedves Menzás Néni és kedves Mindenki, akiket véletlenül kihagytam.

A Babits Mihály Versmondó versenyen elért eredményeink

2017. április 6-án versmondó versenyt rendeztek Szegedi SZC Vedres István Szakgimnáziumában Babits Mihály emlékére, aki 1906 és 1908 között az iskola tanára volt.

Az OSZTV versenyen elért eredményeink (2017)

Az EMMI által az 55 723 01 Ápoló szakos végzős tanulóknak meghirdetett Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntőjét Budapesten rendezték meg. Az előzetes írásbeli eredmények alapján a 93 versenyzőből 10 főt hívtak meg.

Győztes BARÁTSÁGOSaink

Ahogyan arról már korábban tudósítottunk iskolánk 5 lelkes diákja benevezett a Nagy Könyves Beavatás elnevezésű kreatív olvasásnépszerűsítő játékra. A verseny meghirdetői összeállítottak egy 210 könyvből álló, úgynevezett Könyvválasztó listát. A könyvek 7 témakört ölelnek fel, amelyek közülük a csapatok maguknak választhattak ki egyet. Fordulónként kell a listából egy könyvet kell kiválasztani és feldolgozni.

Feliratkozás RSS - Sajtómegjelenés csatornájára