Felhívás történelmi csapatversenyre

"Szállj ki, lelkem, keresd meg hazámat!"
Trianon centenáriuma

Kedves Diákok!

Bizonyára hallottatok már arról, hogy ebben az évben emlékezünk meg a trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulójáról.
Ebből az alkalomból "Szállj ki, lelkem, keresd meg hazámat!" - Trianon centenáriuma címmel történelmi csapatversenyt hirdetünk meg a 9-12. évfolyam tanulói számára, ami egy előfeladat elkészítéséből és egy írásbeli forduló teljesítéséből áll.
Háromfős csapatok jelentkezését várjuk. A csapatok válasszanak nevet, és adják le jelentkezésüket legkésőbb január 24-ig történelemtanáruknak!

A csapatoknak egy előfeladatot kell megoldania, és a kész munkát leadnia február 17-ig Molnár Haroldné vagy Fűrész Csilla tanárnőknek.

Előfeladat:

Hallgassátok meg az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című dalát, majd hangulata alapján készítsetek illusztrációt a nemzeti összetartozásról egy A/4-es lapra, tetszőleges technikával!
Youtube link: https://www.youtube.com/watch?v=R8GV6XQjdJI

vagy

Tervezzetek egy Trianonellenes képeslapot vagy kitűzőt!

Az írásbeli fordulót 2020. február 19-én, a diáknapon tartjuk. A feladatlap megoldására 60 percetek lesz.
Az írásbeli versenyre megadott szakirodalom alapján kell felkészülnötök. A szakirodalom anyagát elektronikus formában, az iskola honlapján tesszük elérhetővé: elérhető itt.

Felhívásunkban csak tájékoztatásként jelezzük, hogy az alábbi forrásokat használhatjátok a tanuláshoz:

• Történelem 8. - A huszadik század története szerzők: Dr. Bencsik Péter, Horváth Levente Attila (Mozaik Kiadó) 14-15. oldal; 40-57. oldal; 59. oldal
  • Történelem 11. szerző: Száray Miklós (OFI) 147. oldal (csak kép); 152-167. oldal; 210-216. oldal
  • Versek Trianonról – A gyűjteményt is az iskola honlapján találjátok.

A felkészülés során az elméleti ismeretek mellett a tankönyvek képanyagára is figyeljetek!
Történelmi atlaszaitokat az írásbeli versenyen használhatjátok.

Várjuk a történelem iránt érdeklődő és a felkészüléssel járó tanulást, ismeretszerzést is vállaló diákok jelentkezését!

A verseny szervezői: Molnár Haroldné és Fűrész Csilla