HATÁRTALANUL! Program Együttműködés középiskolák között (2019)

A 2018/2019-es tanévre is sikeresen pályáztunk a szabadkai partneriskolánkkal való utazásra - találkozásra.
A pályázat keretében kölcsönös látogatáson vettünk részt egymás intézményeiben és településén. 21 diák és 3 kísérőtanár 2 éjszakát töltött el Szabadkán, a Szabadkához közeli Tótfaluban illetve Szegeden.
Tartalmas programot szerveztek szabadkai vendéglátóink. Sétáltak a belvárosban, a képtárban megcsodálhatták az ottani művészek alkotásait. Megismerték a szabadkai iskola (Srednja medicinska škola Subotica) képzéseit, demonstrációs egységeit, az ott folyó oktatást.
Meglátogatták a Palicsi-tavat és a híres állatkertet. Szerencsére az időjárás is kegyeibe fogadta csapatunkat.

Vendégeink Szegeden megtekintették a történelmi belvárost, a méltán híres Víztornyot, a Dómot, melynek tornyából gyönyörű kilátás nyílik városunkra. A Vadasparkban különleges állatokat ismerhettek meg. A Magyar Kultúra napját közösen ünnepelték vendégeink és iskolánk diákjai egy meghívott előadóval. Az utolsó napon átutaztak Hódmezővásárhelyre, ahol az ottani Emlékpont történelmi kiállítását nézhették meg egy történelem óra keretében ismerkedhettek meg hazánk egyik szomorú időszakával.
Elkészítették a közös project keretében megvalósuló oktató filmet, melynek címe: Segíts, ha baj van!
A pályázat és pénzügyi beszámolójának elkészítése jelenleg is zajlik.
A pályázatban igényelt és elnyert támogatás összege 2.419.775 Ft.

Képgaléria