Érettségire felkészítő oktatás szakközépiskolát végzettek részére (2 éves)

Tájékoztató

az iskolarendszerű képzésben államilag elismert szakképesítést szerzett tanulók érettségire felkészítő két (2) éves szakközépiskolai oktatásáról (nappali tagozat)

A Szegedi Tudományegyetem Kossuth Zsuzsanna Szakgimnázium és Szakközépiskola a 2020/2021-es tanévre meghirdeti az OKJ-s szakmai bizonyítvánnyal rendelkezők érettségire felkészítő két (2) éves szakközépiskolai oktatását nappali munkarend szerint, azok számára, akik rendelkeznek iskolai rendszerű képzésben szerzett, államilag elismert szakképesítéssel.

Az oktatás megkezdésének feltételei:

1. Az iskolai rendszerű képzésben államilag elismert szakképesítést igazoló szakmunkás bizonyítvány.
  2. Nappali rendszerű oktatásban 25 éves korig lehet részt venni.
  3. Kitöltött, aláírt és az iskolába eljuttatott jelentkezési lap a szakmai bizonyítvány fénymásolatával (személyesen, postán, vagy elektronikusan: suli@kossuthzs-szeged.sulinet.hu )
  4. Folyamatban lévő tanulmányok esetén a bizonyítvány másolatát később kell csatolni!
  5. Jelentkezési határidő: 2020. április 27.

A második évfolyam végén az érettségi vizsgát az alábbi tárgyakból kell tenni:

• matematika,
  • magyar nyelv és irodalom,
  • történelem
  • idegen nyelv.

A kötelezően választható ötödik érettségi tantárgy vizsgája alól mentesülnek, mivel szakmai vizsgával rendelkeznek.