A "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei döntőjén elért sekereink

2019. március 1-jén rendezték a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny megyei döntőjét, melyen iskolánkat Kuba Dóra Anna (felkészítő tanára Mikó Anna Júlia) és Rácz Viktória (felkészítő tanárai Fűrész Csilla és Mikó Anna Júlia) képviselte.
A verseny három részből áll: egy szabadon választott esszészöveg értő felolvasásából, egy kötelező szöveg tolmácsolásából, és egy rövid szöveg ún. hangsúlyjelöléséből, aminek a rendszerét a diákoknak meg kellett tanulniuk.
Mindkét tanulónk kiválóan szerepelt. Rácz Viktória a szakképző iskolák mezőnyében a 6. helyet szerezte meg, és részpontszámai szerint a második legjobb írásbeli munkával büszkélkedhet. Kuba Dóra a 2. helyen végzett, vagyis továbbjutott a nagy múltú, rangos verseny április végén, Győrben tartandó országos döntőjébe. Dóra iskolánkban egyedülálló módon már másodszor volt sikeres, és bizonyíthat a következő fordulóban.