Kiállítás a Rajz Tanszéken (2018)

Egy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Iskolánkat képviselő diákok voltak:

  • Kis Ibolya, 13.d
  • Kele Dorina, 13.d
  • Ozsváth Enikő, 13.d
  • Szigethy Natasa, 13.d
  • Nagy Dzsesszika, 11.b
  • Juhász Antónia, 11.b

A kiállítás megtekinthető május 19-ig.
Az eseményhez egy konferencia is kapcsolódott, ami lehetőséget nyújtott a tanárok számára a szakmai együttműködésre, közös gondolkodásra. Itt a felszólaló gyakorló pedagógusok, köztük iskolánk két tanára: Zanin-Kasza Ilona és Egervölgyi Lilla is megosztotta tapasztalatait kollégáival a művészeti nevelés terén bevált, "jó gyakorlatokról".
Egervölgyi Lilla

Sajtómegjelenés

https://hetikozelet.wordpress.com

Képgaléria