A Víz Világnapja alkalmából vetélkedőt hirdetünk a szegedi középiskolások számára

A Víz Világnapja alkalmából iskolánk a Szegedi Vízmű Zrt. támogatásával ismét vetélkedőt hirdet a szegedi középiskolások számára.
A Víz Világnapjának megünneplése az 1992. évi Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencia kezdeményezésére vezethető vissza. A konferencia ajánlását megfogadva az ENSZ március 22-ét a Víz világnapjává nyilvánította. Ennek célja, hogy évente legalább egyszer irányítsa az emberiség figyelmét a víz életünkben betöltött rendkívül fontos szerepére.
A versenyre iskolánként egy 3 fős csapat jelentkezését várjuk. A csapattagok 9-12. évfolyamos tanulók legyenek.

  • A verseny időpontja: 2015. március 19. 15.00
  • Helye: Szegedi Szolgáltatási Szakképző Iskola Kossuth Zsuzsanna Tagintézménye (Szeged, Kodály tér 1.)
  • Nevezési határidő: 2015. március 13.

Előfeladat:

A diákok készítsenek a megadott művek közül egyről műalkotás átiratot fotós technikával. Az eredeti fotó saját alkotás legyen, de képmódosító eljárások alkalmazhatók. A feladatokat elektronikusan kérjük eljuttatni legkésőbb március 18-ig. Kérjük az eredeti és a módosított fotót is beadni.
Iskolánk Picasa Webalbumán itt látható néhány átirat:
https://picasaweb.google.com/104199976140590144256/Tanorak?feat=directlink

A választható műalkotások:

A vetélkedő feladatai a következőkre épülnek:

  1. a diákok eddigi tanulmányai a víz témakörében (biológia, kémia, földrajz, fizika, környezet- és természetvédelem)
  2. kiemelt téma: víz és fenntartható fejlődés
  3. a www.vizvilagnap.hu honlapon keresztül elérhető információk
  4. a Szegedi Vízmű Zrt. honlapjának információi

A vetélkedő szervezői Pósfainé Szarvas Éva, Kószó Katalin tanárok és Molnár Gyöngyi szabadidő szervező, akikhez felmerülő kérdéseikkel fordulhatnak a 550-486-es telefonszámon.

Amennyiben rendezvényünk felkeltette érdeklődését, a mellékelt jelentkezési lapot szíveskedjenek kitöltve visszaküldeni 2015. március 13-ig levélben, faxon (62/550-486) vagy e-mailben (szarvase@gmail.com).

Letölthető fájlok: