Szűrés

Az egészségügyi iskolaként fontosnak tartjuk, hogy minden lehetőséget és fórumot kihasználjunk, hogy felhívjuk embertársaink figyelmét egészségük megőrzésére. Az egészséges életmódra nevelést nem lehet elég korán kezdeni, így örömmel fogadtuk a SZTE Juhász Gyula Alapfokú Művészeti Általános Iskola Napköziotthonos Óvodájának meghívását a családoknak tartott sportnapjukra.

Útravaló Csapatverseny

"Tegyünk több tudást a tarisznyánkba" címmel csapatversenyt hirdetett az Emberei Erőforrások Minisztériuma. Iskolánkat Kiss Zenóbia Katalinnak (10.a) és Kovács Lóránt Antalnak (9.a) képviselte. A verseny két online fordulóján 223 csapat mérte össze a tudását egészségtan és pályaorientáció témában, majd a döntőn tizenhét csapat vett részt. Tanulóink az országos döntőben az előkelő 7. helyet szerezték meg.

A Magyar Ápolási Egyesület pályázatán elért eredményünk

A Kossuth Zsuzsanna Emlékév kapcsán a Magyar Ápolási Egyesület pályázatot hirdetett tudományos szakmai dolgozat elkészítésére. A háromtagú szakmai bizottság Barta Bence 14/3 gyakorló ápoló és Lengyel Márk 9.a osztályos tanulóink munkáját sikeresnek ítélte és 2017. május 11-én sajtótájékoztató keretében elismerő oklevéllel jutalmazta.

Állásbörze

A tanév és a szakmai vizsgák végéhez közeledve állásbörzére invitáltuk az egészségügyi intézményeket. Meghívásunkat 7 intézmény képviselője fogadta el, akik röviden bemutatkoztak és tájékoztatták a jelenlévőket álláskínálatukról. Elmondták, hogy szívesen jöttek, hiszen ismerik az iskola szakmai munkáját, mert többnyire gyakorlati képzőhelyként részt vesznek a képzésben.

Egészséges életmód vetélkedő 2017

Intézményünk fontosnak tartja, hogy a következő generáció megszólítását az egészséges életmód területén. Ha csak játékos formában is, de nagy hangsúlyt fektetünk figyelemfelkeltésre. Ebben a tanévben is nagy sikerrel rendeztük meg az Egészséges életmód vetélkedőnket 7. osztályosok részére. 8 csapat versenyzésével zajlott a program.

Szeged Napja 2017 - Divatbemutató

Iskolánk divat és stílustervező diákjai felkérést kaptak, hogy a Szeged Napja rendezvénysorozat keretében mutassák be legújabb kollekciójukat. Ezúttal a tanév legjobb darabjai vonultak fel a kifutóra, ahol mind a négy divat- és stílustervező szakos évfolyam képviseltette magát.

Rendhagyó óra

Rendszeresen kérnek fel minket az általános iskolák rendhagyó elsősegély órák tartására. A következő képek a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája 8. osztályosainak tartott bemutató foglakozáson készültek. Iskolánkat Németh Zoltánné Torma Ida és Molnár Éva tanárnők vezetésével 3 diákunk Kardos Anna, Visnyei Lilla, Csillag Filoména képviselte.

Feliratkozás Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája RSS csatornájára